fbpx
Група "Фенікс", м. Київ

Гаряча лінія:

(098) 300-01-01

(044) 360-87-50

Наша допомога БЕЗКОШТОВНА

передзвонити?

Чи підходить вам АА?

Тільки ви можете прийняти рішення, чи варто вам іти в АА – чи може вам це допомогти.

Ми ж прийшли в АА тому що, врешті-решт відмовились від спроб контролювати своє вживання. Нам дуже не хотілось визнавати той факт, що ми ніколи не зможемо пити “нормально”. Але від інших членів АА ми дізнались, що ми просто хворі люди. (Та ми й самі вже давно про це здогадувались!) Ми зауважили, що дуже багато людей, так само як і ми потерпають від почуття вини, самотності та безнадійності. Ми дізнались, що ці відчуття були викликані хворобою – алкоголізмом.

Ми вирішили усе ж спробувати і перш за все безстрашно побачити те, що зробив з нами алкоголь. Ось деякі питання, на які ми спробували відповісти чесно. Якщо відповідей “так” були чотири чи більше, то це вказувало на серйозні проблеми з питтям. І ви спробуйте. Пам’ятайте, немає нічого сороміцького в зізнанні, що у вас є ця проблема.

1. Чи бувало так, що ви вирішували не пити тиждень чи більше, але вас вистарчало тільки на пару днів?

Більшість з нас, членів АА, давало найрізноманітніші обіцянки собі і своїм сім’ям. Але ми не змогли їх дотриматись. Потім ми прийшли в АА. Там нам сказали: “Спробуйте не пити тільки сьогодні”. (Якщо ви сьогодні не вип’єте, то сьогодні і не нап’єтесь).

2. Чи хотілося вам, щоб оточуючі припинили говорити про ваше пияцтво і про те, що вам слід робити?

ВВ АА ми нікому не вказуємо, що їм слід робити. Ми просто розповідаємо, як ми пили, які це спричинило неприємності і як нам це вдалося припинити. Ми будемо раді вам допомогти, якщо цього захочете ви.

3. Чи намагалися ви переключитися з одного виду випивки на інший з надією, що це допоможе вам не напитися?

Ми перепробували усе. Ми розводили випивку, пили тільки пиво, намагалися не змішувати, намагались пити тільки у вихідні. Щоб ви не сказали – ми це вже спробували. І незважаючи на вид алкоголю, який ми пили, – ми, зазвичай, напивалися.

4. Чи доводилось вам протягом останнього року випивати зранку, щоб бути спроможним почати новий день?

Вам потрібно похмелитися, щоб рухатись далі чи щоб вас перестало трусити? Це одна з вірних ознак того, що ви п’єте не “як всі”.

5. Чи траплялось вам заздрити людям, котрі можуть пити без неприємних наслідків?

Часом багато з нас замислювались, чому ми відрізняємось від більшості інших людей, котрі можуть контролювати своє вживання.

6. Чи траплялись у вас протягом останнього року проблеми через вживання?

Будьмо чесними! Лікарі стверджують, що якщо виникає проблема пов’язана з алкоголем і ви продовжуєте пити, то ця проблема може тільки погіршуватися – вона ніколи не покращиться. Врешті-решт ви можете або померти або закінчити в лікарні закритого типу. Єдина надія – припинити пити.

7. Чи виникали у вас неприємності в сім’ї через вживання?

Доти, доки ми не прийшли в АА, багато з нас говорили, що до пиття нас штовхають домашні проблеми або поведінка оточуючих. Ми відмовлялись бачити, що саме наше пияцтво поглиблювало всі неприємності. Воно ніколи не вирішувало ніяких проблем.

8. Чи траплялось так, що випиваючи в товаристві ви намагались перехопити додаткову чарку, тому що вам не вистачало?

Більшість з нас заздалегідь “трішки приймали”, якщо нас очікувало “не те” товариство. І якщо випивки на нашу думку виявлялося недостатньо, ми прямували кудись, щоб “додати”.

9. Чи стверджуєте ви, що можете припинити пити будь-якої миті, як тільки забажаєте, хоча часто напиваєтесь навіть тоді, коли зовсім не збираєтесь цього робити?

Багато з нас обманювали себе, вважаючи, що ми п’ємо за власним бажанням. Прийшовши в АА, ми зрозуміли, що коли ми починали пити, ми вже не могли зупинитися.

10. Чи доводилось вам прогулювати роботу чи заняття через пиття?

Багато з нас тепер зізнаються, що частенько прикидались по телефону “хворими”, щоб не виходити на роботу, хоча насправді були п’яними чи в тяжкому похміллі.

11. Чи траплялись з вами провали в пам’яті?

Мова йде про випадки, коли ми пили протягом багатьох годин чи декількох днів, а потім не могли нічого пригадати. Прийшовши в АА, ми переконались, що це одна з очевидних ознак алкоголізму..

12. Чи з’являлось у вас відчуття, що якщо би ви не пили, ваше життя було би кращим?

Більшість з нас починали пити, тому що після вживання життя здавалось кращим, принаймні, на якийсь час. До моменту приходу в АА ми відчували себе у пастці. Ми пили, щоб жити, а жили, щоб пити. Ми смертельно втомилися бути весь час хворими і втомленими.

Отже, що у вас вийшло?

Ви відповіли ТАК на чотири чи більше питань? Якщо так, то ви, ймовірно, потрапили в халепу. Чому ми так вважаємо? Тому що про це говорили тисячі людей в АА протягом багатьох років. Вони дізналися правду про себе на власному гіркому досвіді.

Попри це тільки ВИ можете вирішити, чи потрібно вам АА. Спробуйте підійти до цього неупереджено. Якщо ви скажете ТАК, ми з радістю покажемо вам, як ми самі покинули пити. Просто приходьте.

АА не обіцяє вирішити усі ваші життєві проблеми. Але ми можемо показати вам, як ми навчились жити без вживання, «одним днем». Ми утримуємось тільки від цієї першої чарки. Якщо не буде першої, то не буде і десятої. І коли ми позбулися від алкоголю, ми побачили, що наше життя стало більш керованим.

Залишіть заявку і ми зв’яжемося з вами найближчим часом

  Ваше імʼя (обовʼязково)

  Ваш телефон (обовʼязково)

  Ваш Email


  *може бути використаний для інформаційної розсилки

  Ми зберігаємо Вашу анонімність та не розголошуємо особисті дані

  Вам передзвонити? Заповніть форму

   Ваше ім’я (обов’язково)

   Ваш телефон (обов’язково)