fbpx
Група "Фенікс", м. Київ

Гаряча лінія:

(098) 300-01-01

(044) 360-87-50

Наша допомога БЕЗКОШТОВНА

передзвонити?

Звіт про семінар « XI ВСЕПІЛЬСЬКИЙ СЕМІНАР З НЕСІННЯ ПОСЛАННЯ В ВИПРАВНИХ УСТАНОВАХ (ВУ) І СЛІДЧИХ ІЗОЛЯТОРАХ (СІ) » в регіоні Катовіце, Польща.

Семінар проходив з 7 по 9 квітня в околицях Катовіце в селищі під назвою «Гора Святої Анни». Для проведення семінару було орендовано приміщення на території Будинку Пілігрима.
Семінар проводився протягом 3 днів:
Пт. з 12.00 до 22.30;
Зб. з 9.00 до 21.30;
Нд. з 9.00 до 13.00 год.
Запрошено було 350 осіб, були присутні 400 осіб.
Реєстраційний внесок становив 20 злотих, вартість проживання залежала від кількості місць у номері та становила 110-160 злотих. У цю ж вартість входило 3-разове харчування (фуршетний стіл).
На семінарі були присутні делегати з Болгарії, Норвегії, Словаччини, Чехії, Білорусії та України (Київський регіон).

.

П’ятниця, 7 квітня 2017 р.
12:00 – Прибуття, розміщення – організаційний внесок, вільне спілкування.

16:15 – Інтеграційні збори – познайомимося один з одним. (Юрек координатор, Ярек). Знайомство – всі зібралися у великій актовій залі і кожен по черзі до мікрофона представився: говорили як звуть і звідки приїхали.

20:00 –  Семінар I «Підготовка людей до служби, створення списку людей для відвідування ВУ та СІ:

– чи можемо ми нав’язувати принципи, прийняті у Співтоваристві. (Веслав та Анджей)

20:00 – Збори регіональних координаторів у справах АА в ВУ та СІ:

– чи можемо ми нав’язувати принципи, прийняті у Співтоваристві

– продовження терміну служби координаторів та підготовка наступника до служби координатора.

(Ведучі Юрек, координатор з Бюро Національної Служби, та Ришек, вибори Регіону, який бажає організувати семінар у 2018 році).

Люди звітували про роботу, яка провадиться у в’язницях та колоніях Польщі. За кожен регіон говорив окремий, наділений відповідальністю координатор. Таких регіонів у Польщі – 13. Висловлювалися про те, хто до яких виправних установ доносить ідеї АА , де є ув’язнені, які спонсоруються. Озвучували коли проводилися інформаційно-спікерські для працівників пенітенціарної системи: – це збори для працівників виправних установ, куди як спікери запрошуються люди, які почали проходити програму у в’язниці, і після звільнення продовжують відвідувати групи, робити кроки. Такі заходи допомагають розвивати відносини та не втрачати контакт між Спільнотою АА та ВУ.

21:30 – Відкриті збори «Що мені дає послання АА в ІУ та СІ» (Пжемек, Лукаш).

На цих зборах ведучі порушили питання про важливість донесення ідей АА тим, хто ще страждає. Після чого кожен бажаючий мав можливість висловитися про свій досвід відвідування груп в ІУ та СІ. Ми, як представники київського регіону, і як люди, які мають певний досвід відвідування ІУ, так само поділилися нашими досягненнями та нашим досвідом служіння у в’язницях.

Субота, 8 квітня 2017 р.

09:00 – 10:50 – Презентації – Запрошені гості. Виступ представників із CZSW, директора Бюро Національної Служби, округу Катовіце та Ополе. (Ведучий Мірек).

На зборах було багато запрошених працівників ВП, які висловлювали щиру зацікавленість до програми 12 кроків. Це були працівники в’язниць та колоній різних звань та рангів, психологи, соціальні працівники. Деякі мають досвід проходження кроків, але самі алкоголіками є (їх називають повірені класу А).

Також на зборах, працівниками ВУ були представлені інформаційні документи у формі слайдів, в яких явно було показано позитивну динаміку, внаслідок застосування 12 Крокової програми у роботі з засудженими.

11:00 – 12:30 – Презентація – Заступник директора ВУ з Ястржемба Здроя. (директор Округа Ополе) (провідний Мірек).

Після презентації нам пообіцяли передати електронну інформацію, яку подали на зборах. І заступник. директора ВУ з Ястржемба Здроя, виявив готовність приїхати до нас влітку, щоб провести семінар для наших працівників ВУ.

12:45 – 13:50 – Семінар II «Спільнота АА в очах засуджених» (мета, анонімність, збори – спонсорування). (Льошек з Ніси, Ярек з Тихи)

На цих зборах висловлювалися люди, які почали проходити програму в місцях ув’язнення, і досі продовжують працювати кроками, займатися служінням. Таких людей на зборах було не 10 осіб, декого привозили на семінар прямо з місць позбавлення волі, після чого вони повернулися далі відбувати покарання. Ці випадки говорять про глибоку довіру працівників ВУ та СІ, що розвинулася, до Анонімних Алкоголіків.

14:00 – 16:00 – Збори в ІУ – Стжелце Опольське (Запрошені гості та перекладачі)

Ми поїхали, у кількості 30 осіб, до виправної установи. На вході в ВУ нас зустрів заступник начальника цієї установи, а у великій актовій залі сам начальник в’язниці. Після цього почали підходити ув’язнені і почалася повноцінна група АА. Зачитали кроки та вступ із синьої книги, після чого всі охочі мали змогу висловитись. Як гості у нашій особі, так і ув’язнені, які відбувають покарання. Начальник ІУ на час проведення групи вийшов у коридор і повернувся лише на кінець групи, коли ми приготувалися зачитати молитву про душевний спокій. Став з нами в коло, всі взялися за руки і прочитали молитву російською, українською, польською, норвезькою, болгарською та словацькою мовами.

Приїхавши після відвідин ВУ назад на місце проведення семінару, було багато спілкування, ділилися досвідом один з одним, розмовляли.

Увечері була панель для гостей з-за кордону (і охочих) (Досвід інших країн) (Миша, Мірек, Ярек).

На цих зборах, на сцену виходили представники різних країн, і розповідали загалом про свій досвід служіння в ВУ та СІ. Ми також від київського регіону виступили з нашим досвідом донесення ідей АА. Говорили про те, що виходить, і про складності, що з’являються. Було цікаво та пізнавально чути про досвід служіння в ВУ різних країн

                           

Неділя, 9 квітня 2017 р.

09:00 – 10:20 – Семінар VI “Як ефективно нести послання АА” (Детокси, Реабілітаційні центри, виправні установи) (Дарек, Войтек).

10:30 – 11:50 – Семінар VII «Індивідуальне спонсорство – доступність та вплив літератури АА на розвиток засуджених» (місця зборів) (Тадеуш, Арек, Роберт)

12:00 – Підбиття підсумків семінарів, оголошення Регіону, який бажає організувати семінари несення послання АА до ВУ та СІ у 2018 р. (Петро, голова Регіону Катовіце, Петро І.Г. зі Шльонська Опольського)

В останній день семінару, особливо багато було міні спікерських, де люди ділилися своїм досвідом, силами та надіями. Говорили про необхідність наявності літератури АА в ВУ і про важливість читання її ув’язненими. Ми, у свою чергу, перейняли багато корисної інформації, як розвивати служіння АА у в’язницях. Атмосфера на семінарі була дуже теплою та підтримуючою. Ми завжди знаходили любов і розуміння в очах наших братів та сестер із різних країн. Це дуже надихнуло, і наповнило нас почуттям спільності та єдності.
9.04.2017р. Завітали до групи «Потреба» у м.Тихах. Присутні були приємно вражені появою гостей з України. На групі було близько 25 осіб. Наші виступи на групі перекладав перекладач Мірек та Михайло.

Ми дізналися що у Тихих функціонує 10 груп, 4 з яких працюють і вдень.
Особливості проведення груп:
-Молитва може бути як «молитва про душевний спокій», так і «Отче наш».
-На початку не проводиться хвилина мовчання;
-Уявлення присутніх відбувається у процесі читання преамбули, причому можна лише назвати своє ім’я, але не читати.
-Групи проходять по 1,5 години із перервою на чай. 1-а половина групи говорять по заданій темі, 2-а половина-про радісне і наболіле.
-Прикінцеві думки читає охочий із присутніх на групі.
10.04.2017р. ми відвідали ПІК (пункт інформаційно – контактний).

Офіс АА у м. Катовіце складається з 2-х кімнат. У 1-й проходять групи АА та Ал-Анон, а також засідання Комітетів та Ради Регіону, згідно з розкладом, представленим в офісі. У 2-й кімнаті знаходиться секретар, який приймає вхідні дзвінки та кореспонденцію, директор офісу та відповідальна за літературу Регіону. Вся література Регіону знаходиться в офісі в шафках, що закриваються. Звітність із літератури перебуває у відповідального. Висить плакат із зображеннями літератури9 АА та зазначенням цін на них. Всі бажаючі можуть придбати потрібну книгу прямо в офісі. дізналися, що у Регіоні Катовіце близько 250 груп АА, у м. Катовіце-28 груп на 400 тис. населення.
Організація семінару та всього нашого перебування у Польщі пройшла на найвищому рівні. Все організовано чітко, злагоджено та з максимальною користю.

Вам передзвонити? Заповніть форму

    Ваше ім’я (обов’язково)

    Ваш телефон (обов’язково)